ussd چیست؟ تعریف کد ussd

کد USSD چیست؟ussd چیست؟ تعریف کد ussd چیست

ussd چیست؟ تعریف یو اس اس دی [ussd code] :  عبارت (Unstructured Supplementary Service Data) به معنی اطلاعات خدمات تکمیلی بدون ساختار ، که گاهی به آن “یو اس اس دی” یا “کدهای دستوری” نیز گفته می شود ، یک پروتکل ارتباطی است که توسط تلفنهای همراه GSM برای برقراری ارتباط با رایانه های اپراتور شبکه تلفن همراه استفاده می شود. USSD را می توان برای مرور WAP ، خدمات پرداخت (درگاه بانکی) ، خدمات پولی با تلفن همراه ، خدمات محتوا مبتنی بر مکان ، خدمات اطلاعاتی مبتنی بر منو و به عنوان بخشی از پیکربندی تلفن در شبکه استفاده کرد

قدرت ussd در چیست؟

پیام های USSD حداکثر 182 کاراکتر الفبایی دارند. برخلاف پیام های سرویس پیام کوتاه (اس ام اس) ، پیام های USSD در طول شماره گیری کاربر و مادامی که کاربر از ussd استفاده می‌کند یک اتصال زمان واقعی ایجاد می کنند این ارتباط همچنان باز است (تا وقتی که کاربر به ussd متصل باشد) و امکان تبادل دو طرفه دنباله ای از داده ها را فراهم می کند. این باعث می شود USSD نسبت به سرویس هایی که از پیام کوتاه استفاده می کنند پاسخگوتر باشد.

مزیت برتر ussd چیست؟

قابلیت دیگری که هیچ سرویسی به جز ussd یافت نمی شود این است که کدهای یو اس اس دی به اینترنت و شارژ موبایل نیاز ندارند و همچنین ussd روی تمامی دستگاه های تلفن همراه اجرا میشود و به سیستم عامل یا نصب نرم افزارخاصی نیاز ندارد.

این مزیت منحصر به فرد باعث میشود هر کسی با هر موبایلی ، با هر سیستم عامل بتواند با سرعت بالا به محصولات و خدمات شما دسترسی داشته باشد و آنها را مشاهده و سفارش دهد.

کاربرد های خرید کد ussd چیست؟

کد های دستوری کاربرد های فراوانی دارند. همانطور که در بخش خرید USSD به تعداد زیادی از آنها اشاره شد ، در این قسمت نیز تصویر قابلیتها آورده شده است. برای دیدن نمونه باکیفیت و با وضوح بالا به صفحه خرید کد USSD مراجعه نمایید.

USSD چیست؟ تعریف کد ussd چیست؟ در این تصویر تعداد زیادی از قابلیت های کد های USSD را مشاهدع می کنید. این کمک میکند تا بهتر به چیستی کدهای یو اس اس دی پی ببرید. همواره میتوانید با مراجعه به بخش گفته شده اطلاعات بیشتر و جامع تری را در مورد USSD و قابلیت خای و امکانات پیشرفته و حرفه ای آن به دست آورید. با مراجعه به بخش گفته شده در صفحه میتوانید نسخه باکیفیت این صویر را مشاهده کرده و بصورت شماتیک با ویژگی های منحصر به فرد USSD آشنا شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن