سایت نت نیک

امروز یه هارد اکسترنال خریدم ....

شروع کردم به خالی کردن هاردم و کپی کردن فایلام رو هارد اکسترنال  ....
هی دیدم مرتب ارور میده و یه سری فایلارو کپی نمی کنه !
اول به خراب بودن هارد اکسترنال شک کردم ....
بعد که یکم فکر کردم ، سادم اومد که قبلا هم همین مشکل رو با فلشم داشتم ، که فایلای چند گیگی رو نمی شد روش کپی کرد....
بعد فهمیدم که مشکل از FAT32 بودن هاردمه و اینکه FAT32 فایلای با حجم بالا رو پشتیبانی نمی کنه

بعد :


همانطوریکه می دانید هارددیسک های قدیمی با فرمت FAT32 فرمت می شدند. اگر بخشی از هارد دیسک شما با این فرمت قالب بندی شده و می خواهید آن را از FAT32 به NTFS تبدیل كنید، کافی است به شرحی که در زیر خواهد آمد، عمل نمایید. (برای مطالعه بیشتر در مورد هارد دیسک به سایر مقالات سایت میکرو رایانه مراجعه نمایید)

البته به یاد داشته باشید که بعد از تبدیل سیستم خود به NTFS، مجددا نمی توانید آن را به فرمت FAT32 بازگردانید. از مزیت های NTFS می توان به موارد زیر اشاره كرد:

- امنیت بیشتر نسبت به سیستم FAT32
- امکان فشره سازی داده های ذخیره شده بر روی هارددیسک، كه مقدار قابل توجهی ظرفیت هارد دیسک کامپیوتر شما را افزایش خواهد داد.
- امکان تنظیم حداكثر ظرفیت ممکن برای استفاده از یك درایو

برای این كار ابتدا درایوی را که می خواهید فرمت آن تغییر یابد برای خودتان قطعی و مشخص نمایید. سپس از منوی Start گزینه Run را انتخاب كنید. سپس دستور زیر را در پنجره ایی که باز شده و در مقابل Open وارد نموده و روی Ok کلیک كنید (در اینجا به عنوان مثال فرض شده که بخواهیم فرمت درایو E را به NTFS تغییر دهیم. شما به جای E نام درایو مورد نظر خود را وارد کنید):

convert E: /fs:ntfs /v


سایت نت نیک

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 21 اردیبهشت 1390    | توسط: ح.م    | طبقه بندی: ترفندهای حرفه ای ویندوز و اینترنت، سیستم عامل ها (ویندوز-مکینتاش-لینوکس)،     | نظرات()