نسل جدید نرم افزارهای تحت وب سرویس محور خواهند بود ، بصورتی که شما سرویس هایی برای عملیات CRUD (ثبت/ویرایش/حذف/دریافت) در دیتابیس می سازین و با جی کوئری ajax و یا تکنولوژی هایی مثل angularjs می تونین به سرویس هاتون در سمت کلاینت وصل بشین و همه کارهایی که زمانی با سی شارپ انجام می دادین رو با جی کوئری و یا جاوا اسکریپت انجام بدین!

در گذشته وب سرویس ها با WCF نوشته می شدند ولی WCF یکم کدنویسیش زیاد بود و ... ، Web API آخرین تکنولوژی در زمینه وب سرویس است که خیلی جذاب و باحاله

یک کتاب خیلی خوب در زمینه آموزش Web API کتاب زیر است :
ASP.NET MVC 4 & Web API

ASP.NET MVC 4 & Web API
مترجم:سید منصور عمرانی
انتشارات پندار پارس


امروزه سرویس‌های REST هرچه بیشتر در مقایسه با سرویس‌های سنتی SOAP محبوبیت پیدا می‌کنند. بزرگ‌ترین مزیت این سرویس‌ها مستقل بودن کلاینت از قراردادی است که از آن سو سرویس‌های SOAP به کلاینت‌ها تحمیل می‌کنند، به گونه‌ای که کلاینت‌ها بدون اطلاع از قرارداد یک سرویس SOAP و فراهم کردن پیکربندی لازم، قادر به استفاده از سرویس نخواهند بود. در این کتاب، ابتدا سرویس‌های REST و تفاوت آنها با سرویس‌های سنتی SOAP توضیح داده شده و سپس بر اساس مدلی به نام RMM، توضیح داده می‌شود چگونه می‌توان سرویسی را تعریف کرد که RESTful قلمداد شود. پس از آن با استفاده از قابلیت جدید Web API در سکوی ASP.NET MVC 4، چگونگی پیاده‌سازی یک سرویس RESTful به‌طور عملی آموزش داده می‌شود. ارزش این کتاب نه فقط شامل اصول REST و پیاده‌سازی سرویس RESTful بوده، بلکه نحوه‌ی پیاده‌سازی را با استفاده از جدیدترین و به‌روزترین تکنیک‌ها و ابزارهای موجود، به‌صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهد.


نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 20 فروردین 1393    | توسط: ح.م    | طبقه بندی: بهترین کتابهایی که تا حالا خوندم،     | نظرات()