اکثر ما دارای چندین اکانت ایمیل در سرور های مخنلفی مثل یاهو و جی میل هستیم و روزانه چندین مرتبه به ایمیل هامون سر میزنیم و اونارو چک می کنیم ، با توجه به سرعت پایین اینترنت چک کردن ایمیل ها از طریق وب میل (برین توی سایت جی میل و یا یاهو و یوزر و پسورد بزنین و لاگین کنین) خیلی خسته کننده و وقت گیره ، مخصوصا اگر مثل بنده چند تا سایت هم داشته باشین که هر کدوم هم یه آدرس ایمیل برای ارتباط با مشتریان و .... داشته باشن و بخواین مرتب این همه ایمیل رو چک کنین.
نرم افزار outlook یکی از نرم افزار های بسیار عالی در زمینه ارسال و دریافت ایمیل است ، بطوری که شما می تونین تمامی اکانت های ایمیلتونو روش ست کنین و با زدن یک دکمه ناقابل! کل ایمیل های تمامی اکانت هاتونو دریافت کنین.
مزیت دیگر این نرم افزار اینه که با زدن این دکمه ایمیل ها دانلود میشه و روی کامپیوتر خودتون قرار می گیره و می تونین هر زمان که دوست داشتین اونارو مطالعه کنین بدون اینکه نیاز به اینترنت!
یعنی یه بار به اینترنت وصل میشین و همه ایمیل های جدید دریافتیتون روی کامپیوترتون دانلود میشه و بعد هر زمان خواستین می تونین بصورت آفلاین (بدون نیاز به اینترنت) ایمیل هاتونو بخونین و ....
حتی می تونین در زمانی که به اینترنت وصل نیستین (دسترسی به اینترنت ندارین) ایمیل هایی که می خواین بفرستین رو آماده و ذخیره کنین و در زمانی که به اینترنت وصل شدین ، با زدن همون دکمه ای که در بالا گفتم ، عملیات ارسال/دریافت ایمیل رو استارت کنین تا ایمیل های ارسالی ارسال و ایمیل های دریافتی دریافت بشه ...

در آموزش قبل بصورت غیر تصویری نحوه ست کردن ایمیل بر روی نرم افزار outlook رو بیان کردم ، برخی دوستان تقاضای آموزش تصویری کرده بودند که براشون اینجا بصورت آموزش تصویری نحوه ست کردن ایمیل بر روی نرم افزار outlook رو قرار میدم.
دقت کنین که بنده روی نرم افزار outlook 2007 این کارارو انجام داده ام.برای تنظیم کردن ایمیل بر روی نرم افزار outlook 2007 ابتدا نرم افزار رو باز کنین و سپس از طریق تصاویر زیر اقدام کنین:

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook


آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook


آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlookکار تمام است ، اکنون می توانید با زدن دکمه Send/Receive ایمیل های خود را دریافت کنین.
(این دکمه در منوی بالایی نرم افزار می باشد)

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می نمایید ، بعد از زدن دکمه Send/Receive یک بخش جدید باز میشه که لیست همه ایمیل هایی که روی outlook ست کردین رو نمایش میده و عملیات رو هم نشون میده ، در این لحظه باید کمی صبر کنین تا نرم افزار outlook به سرور ایمیل شما وصل بشه و ایمیل های شما رو دانلود کنه.
بعد از اونکه نوار سبز رنگ کاملا پر شد ، کار تمومه و می تونین به بخش سمت چپ نرم افزار مراجعه کنین و ایمیل های جدیدتونو درون پوشه inbox ببینین :

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

(برای مشاهده عکس بالا در اندازه وتقعی روی عکس کلیک کنین.)

همانطور که در تصویر بالا هم می بینین ، در سمت چپ روی پوسه inbox کلیک کرده ام و در بخش وسط لیست ایمیل هامو دیده ام و با کلیک روی ایمیل ، در بخش سمت راست می تونم متن ایمیلمو بخونم ...

به همین سادگی !

نکته 1: اگر شما چندین ایمیل داشته باشین ، همه ایمیل ها درون پوشه inbox ریخته میشن و یکم شیر تو شیر میشه ایمیل هاتون ، چون ایمیل های دریافتی جی میل و یاهوتون همشون میرن توی پوشه inbox ، برای اینکه یکم نظم به کارمون بدیم ، بهتره که مثلا نرم افزار outlook ایمیلهای یاهوی من رو توی inbox
بریزه و ایمیل های دریافتی جیمیلمو توی پوشه gmail بریزه و ...
که در تصویر بالا هم می بینین که من برای هر کدوم از اکانتام یک پوشه در نظر گرفته ام که ایمیل های دریافتی هر کدوم توی پوشه خودشون قرار بگیره ...

برای این کار باید:

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook


سپس روی اکانت مورد نظرتون کلیک کنین و بعد دکمه change folder رو بزنین ، سپس یک پوشه جدید بسازین و یه اسم بهش بدین و بعد انتخابش کنین و ok رو بزنین ، این این به بعد ایمیل های دریافتی اکانت مورد نظرتون توی پوشه مورد نظر قرار میگیره.

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook


نکته 2: ست کردن اکانت جی میل به راحتی مراحل بالا بود ولی ست کردن یاهو داستان داره و باید بصورت دستی این کارو انجام بدین:

برای یاهو باید در مرحله چهار تیک تنظیم دستی رو بزنین :

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlookآموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook - ایمیل یاهو
دقت کنین که در تصویر بالا حتما تیک های مشخص شده رو بزنین.
اول اطلاعات رو پرکنین و تیک ها رو هم بزنین و بعد روی More Settings کلیک کنین، سپس :

آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook - ایمیل یاهو


آموزش تنظیم ایمیل بر روی نرم افزار outlook - ایمیل یاهو


در پایان روی ok کلیک کنین و بعد در پنجره بعدی روی Next کلیک کنین و بعدش روی Finish کلیک کنین و تمام.
موفق باشید.
"سایت آموزشی نت نیک"

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 22 آبان 1392    | توسط: ح.م    | طبقه بندی: آموزش نرم افزارهای کاربردی،     | نظرات()